Youtube'a Video Yüklerken İstediğin Yeri Bulanıklaştırma | Burak Karataşoğlu
Sosyal Medya

Youtube’a Video Yüklerken İstediğin Yeri Bulanıklaştırma

youtube-video-indir

Youtube’a video yüklerken istediğin alanı bulanıklaştırabileceksiniz. Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube, istediğin alanı bulanıklaştır özelliğiniz devreye sokuyor.

video-youtube

Youtube 2012 yılında getirmiş olduğu insan yüzünü bulanıklaştırma özelliğini geliştiriyor. Youtube, blogunda yaptığı tanıtımda, istenmeyen alanların bulanıklaştırılabileceğini duyurdu. Youtube, istediğin alanı bulanıklaştırma özelliğinde tüm iradeyi kullanıcıya bırakacak. Kullanıcılar videolarını yüklerken istedikleri alanı bulanıklaştırabilecekler.

Youtube, istenilen alanı bulanıklaştırma özelliğiyle, uygunsuz videolar ve özel hayatı ihlal eden videolarında bir şekilde youtube kanalları üzerinde kalmasını hedefliyor.

Korkulan şey ise yeni uygulamayla birlikte cinsel içerikli videoların youtube üzerinde artacak olması. Bu uygulamayı paylaşımcılar kötü amaçlar için kullanabilir. Youtube’un bu konuda herhangi bir önlem alıp almayacağı ise merak konusu. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili önlemlerin nasıl alınacağına dair bir açıklama yapılmasını bekliyoruz. Umarım bu durum alıp başını gitmeden gerekli önlemler alınır. Bu kadar sık kullanılan bir video sitesi de bir çöplük haline dönüşmez.

Youtube’da İstenmeyen Alan Nasıl Bulanıklaştırılır?

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap