Yastık ve Kırlent Seçimiyle Kanepeleriniz Artık Daha Modern
Tanıtım

Yastık ve Kırlent Seçimiyle Kanepeleriniz Artık Daha Modern

mg-6181

Ev dekorasyonunuza farklı bir ton eklemek veya modern, country, klasik bir görünüm kazandırmak için yastık ve kırlent kullanımı hem uygun hem de pratik bir imkan sağlamaktadır. Çok farklı renk, model, boyut imkanları ile evinize yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Yastık sayısı

Dekoratif yastık ve kırlent modelleri kullanılırken oluşturulmak istenilen ortama göre miktarı belirlenmelidir. Spor bir dizayn istediğiniz evlerde tek sayıda yastık kullanarak bu yastıkları koltuğun ortasına gelecek şekilde eşit bir biçimde dağıtırsanız amacınıza uygun bir sonuç elde edebilirsiniz. Ayrıca kullandığınız yastıkların ebatlarının da büyük olması hem rahatlık hem de görünüm açısından daha çok tercih edilir. Kullanacağınız yüzeyin büyüklüğü ile orantılı olarak 45×60 santimetre ölçülere sahip yastıklar odanıza geniş ve ferah bir hava katacaktır.
Ama klasik tercihleriniz için 2 ya da 4 adet yastık koltuk kenarlarına konulmalı ve yastık boyutları daha küçük seçilmelidir. Yastık ve kırlent modelleri birçok alternatif ile evinizin ağırlığını arttıracak, klasik görünümünüzü daha belirginleştirecektir.

Kumaş seçimi

Modern bir mekana sahip olmak istiyorsanız yastıklarınızda farklı boyutlar kullanmanın yanında geometrik desenli spor kumaşlar tercih etmeniz hoş bir ortam yaratacaktır. Yastık kılıflarınızı seçerken pamuklu ya da keten kumaşlar tercih edebilirsiniz. Bu kumaşlar hem konforlu hem de kullanışlı olmalarının yanında sportif bir görünüm de katacaktır.
Geleneksel tarzda dokunuşlar için ise daha çok jakarlı, ipek, saten gibi kumaşlardan tercih edeceğiniz yastıklar kanepenize simetrik olarak dağıtılmalı ve yastık sayısında aşırıya kaçılmamalıdır.

Fiyatlar

Modern yastık ve kırlent modelleri ile evinizi dekore etmek hem satın alarak hem de kendiniz tasarlayıp dikerek elde edebileceğiniz bir imkandır. Evde dikiş bilgisine sahip olmasanız bile çok basit denemelerle, eski kıyafetlerinizden veya bunun için çok uyguna temin edebileceğiniz kumaşlardan çok farklı tasarıımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca kendi el emeğiniz olması sizin için daha anlamlı olabilecektir. Satın almak istediğinizde ise karşınıza birçok alternatif çıkacaktır. Yastık ve kırlent modellerinde, kullanılan kumaştan içine yerleştirilen elyafa kadar farklı fiyatlandırmalar mevcuttur. Araştırmalarınızı yaparak çok uygun rakamlar ile evinizi dizayn edebilirsiniz.

Bu yazı, Sinay.com.tr‘deki yazılardan derlenerek hazırlanmıştır.

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap