Whatsapp, Hesapları Kapatacak! | Burak Karataşoğlu
Mobil Uygulamalar

Whatsapp, Hesapları Kapatacak!

whatsapp-logo

Whatsapp, Hesapları Kapatacak!

Günümüzün en çok kullanılan sosyal mesajlaşma platformu whatsapp, kritik bir karara imza atıyor. Whatsapp yöneticileri, şikayet sistemini gündemlerine aldı.

Whatsapp şikayet sistemi ile birlikte şikayet ettiğiniz kullanıcıların hesapları kapatılacak. Hem de öyle bir gün, iki gün değil süresiz olarak. Whatsapp, güvenlik uygulamaları kapsamında bugüne kadar “engelleme” ve “son görülmeyi kaldırma” opsiyonlarını kullanıcılarıyla buluşturmuştu. Yeni kararla birlikte, şikayetler incelenecek ve incelemeler sonucunda hesabın kapatılıp kapatılmamasına dair bir karar verilecek.

Şikayetlerde dikkate alınacak hususların başında, ahlaksız paylaşımlar yer alacak. Bunun dışında hakaret, tehdit ve dolandırıcılıkla ilgili şikayetler de dikkate alınacak.

Şimdi gelelim durum değerlendirmesine; söz konusu durum bir çok kullanıcıyı mağdur edebilir. Nasıl mı? Mesela sevmediğiniz bir kişiyi, defalarca kez şikayet ediyorsunuz. Facebook‘ta bu duruma sıkça rastlıyoruz. Belirli sayının üzerindeki şikayetlerin ardından bir çok Facebook grubu veya sayfası kapatılıyor. Aynı durumun whatsappta başınıza geldiğini düşünün. Bir bakmışsınız whatsapptan engellenmişsiniz. Eee n’olcak şimdi, en çok tercih edilen sosyal mesajlaşma uygulamasından engellendiniz. Diğer sosyal mesajlaşma platformları whatsappın yerini tutar mı?  Tabi ki hayır.

Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili gerekli açıklamanın yapılacağı konuşuluyor.

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap