Tutunamayanlar Pdf
Tanıtım

Tutunamayanlar Pdf

oguz-atay-la-tutunamayanlar

Oğuz Atay’ın Türk Edebiyatına bırakmış olduğu en büyük eserlerin başında tutunamayanlar gelmektedir. Bu eser hakkında birçok sitede açıklama ve inceleme bulabilirsiniz. Fakat bizim dikkat çekmek istediğim konu bir yazarın ilk kitabının bu kadar etkili ve sarsıcı olmasıdır. Eser Türkiye’de 1970-1971 yıllar arasında basılmıştır ve ilk olarak Sinan yayınları tarafından basımı yapılmıştır.
Tutunamayanlar kitabınını satın almak isteyenlerin en çok şikayet ettiği konuların başında fiyatı gelmektedir. Eser dolgun ve çok sayfalı olmasından dolayı fiyatı yüksek görülmektedir. Bu durumda da ne yazık ki ülkemizdeki en büyük sorunların başında olan korsan satın alımı ya da internet üzerinden pdf kitap indir şeklinde arayışlar içine girilmektedir. Eğitim sitesi olduğumuzdan dolayı kesinlikle bu tür arayışların içinde olunmaması gerektiğinin altını vurgulamak istiyoruz.

Pdf Kitap İndir

Konumuzda pdf kitaplar açılmışken bazı klasiklerin ilk basımından 50 yıl geçtiği için artık serbest basımı hakkı kazandığı için bu tür kitaplar pdf olarak indirilebilmektedir. Fakat yayın evi ve yazar tarafından serbest dağıtımı izin verilmemiş ve süresi dolmamış kitapların kesinlikle korsan ya da pdf indirme şeklinde sunulmaması gerekmektedir.

Tutunamayanlar Kitabının Konusu

Oğuz Atay’ın kendini sorguladığı ve insanlarında kendilerini sorgulamasını istediği bir eserdir. Eser içindeki en önemli kahramanlar Turgut ve Selim’dir. Aslında nasıl filmlerde sadece fragmanı izleyip film hakkında çok bilgi verilmemesini istiyorsanız kitaplara da o şekilde bakmak gerekmektedir. İnternette çok fazla kitabın konusunu okuyup, onun sarsıcı etkilerinin olduğu yerleri öğrenmemek gerekmektedir. Tutunamayanlar Pdf olarak birçok internet sitesinde bulunmaktadır. Fakat bunlar amatör paylaşımlar olduğundan dolayı sayfalarında eksikler olabilmektedir. Bu sebeple bu tür kitapları alma imkanınız yoksa kütüphaneler üzerinden edinmenizi tavsiye ederiz. Aşağıdaki bağlantıda tutunamayanlar kitabının pdf şeklinde incelemesi bulunmaktadır.
Tutunamayanlar Pdf indir

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap