SEO Nedir, Ne İşe Yarar?
Sosyal Medya

SEO Nedir, Ne İşe Yarar?

Seo nedir? seo ne işe yarar

SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

Gelin ilk önce seo ne demek işe bununla başlayalım;

Seo, Türkçe karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu olan Search Engine Optimization’un kısaltılmış kullanımıdır. Seo, bir web sitesini arama motorlarına daha iyi tanıtmak ve arama motorlarında daha iyi bir yer edinmek için yapılan iyileştirme ve optimizasyonlar bütünüdür.

SEO Ne İşe Yarar?

SEO, açılımında da olduğu gibi “Arama Motoru Optimizasyonu” yapar. Bir web sitesi için yapılan sağlam bir SEO çalışmasıyla o siteyi artık arama motorlarında daha üst sıralarda görebilirsiniz. Aynı zamanda sitenizin arama motorları gözünde değeri de artar. İyi bir seo çalışması ile arama motorlarında arka sayfalardaki konularınızı ön sıralara çıkarabilir hatta ilk sıraya bile yerleşebilirsiniz. Bu durum web sitenizin prestijini de arttıracaktır. Nasıl mı?

Arkadaşlar yapmış olduğunuz SEO çalışmaları neticesinde siteniz arama motorlarında ön sıralara çıkar demiştik. Bu sayede kullanıcılarınız sitenize arama motorları üzerinden gelecektir. Yani artık siteniz doğal kullanıcılarına kavuşacaktır. Bu durum bir sitenin prestijini oldukça arttırır. Peki ben seo çalışmamı yaptım, arama motorları bunu nerden bilecek?

Şöyle ki arama motorlarının sitenizi günlük olarak ziyaret etmekte olan botları mevcut. Bu botlar sitenizdeki içerikleri arama motoru bünyesine katar.

 

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

2 Yorum

Yorum Yap