Pokemon GO, Android ve iOS İçin Çıktı | Burak Karataşoğlu
Mobil Uygulamalar

Pokemon GO, Android ve iOS İçin Çıktı

pokemon-go-indir-turkiye

Mobil oyuncularının merakla bekledikleri Pokemon GO, Android ve iOS için birçok ülkede oynanmaya başlandı. Pokemon GO, henüz ülkemizde indirilememekte. Peki, Pokemon GO’yu Türkiye’de nasıl oynayabiliriz?

Bir döneme damgasını vuran ve çocukları ekran başına kilitleyen Pokemon, şimdi de çıkarttığı oyunla hayatımıza tekrar giriyor. Android ve iOS kullanıcıları için tasarlanan oyun ülkemizde merakla bekleniyordu.

Pokemon GO, Sonunda Çıktı

Android ve iOS kullanıcılarının merakla bekledikleri Pokemon GO, ücretsiz olarak mağazalardaki yerini aldı. Bir çok pokemon karakterini barındıran oyun, pokemonları adeta gerçek dünya ile buluşturuyor. Aynı şekilde oyuncuları da pokemonlarla buluşturuyor.

Pokemon GO, kamera özelliği ile arıtılmış gerçekliği kullanıcılarına sunuyor. Oyun içerisinde, pokemon ustası Ash gibi maceralara atılabilir, pokemon avına çıkabilir ve iyi bir pokemon eğitmeni olabilirsiniz.

Pokemon GO, şimdilik yalnızca Avustralya ve Yeni Zelanda‘daki marketlerde yerini aldı. Oyunun henüz tabletlerle uyumlu olmadığı belirtildi. Diğer ülkelerde oyun ne zaman marketlere düşecek? İşte bunun cevabı Nintendo‘nun iki dudağının arasında.

pokemon-go-indir

Pokemon GO, Türkiye’de Nasıl İndirilir ve Oynanır?

Az önce belirttiğim gibi Pokemon GO, Türkiye’de resmi olarak market satışına sunulmadı. Birkaç sitede yayınlanan yamalı APK sürümleri mevcut. Bu sürümleri kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Cihazınıza zarar verebilir. Ayrıca bu yamalı oyunlardaki ilerlemeleriniz, orijinal sürüm çıktığında size hiçbir fayda getirmeyecek.

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap