Modern Ev Tekstili Dekorasyonunda Olması Gerekenler
Tanıtım

Modern Ev Tekstili Dekorasyonunda Olması Gerekenler

puantiye

Düşük maliyetler ile evinizi daha sıcak ve renkli bir ortama çevirebilen ev tekstili ürünleri herkesin vazgeçilmezidir. Kısa dönemlerde çok farklı renk tonlarında ürünler kullanarak modunuzu evinize yansıtma imkanı verebilir. Her mevsimin bi rengi olduğu gibi her duygu ve düşünceyi de temsil eden renk ve desenleri bulunmaktadır.

Nevresim Takımlarında Modern Zevkler

Evde geçirdiğimiz sürenin büyük bir çoğunluğu yatak odalarında geçmektedir. Uyku öncesi sakinliğimizi sağlayabilmek ve sabah günün ışıkları ile güzel bir güne uyanabilmek için yatak odası dekorasyonumuz büyük bir önem taşır. Dekorasyonun en önemli parçalarından biri de modern ev tekstili ürünleri olan nevresim takımlarıdır.
Nevresim takımları 3 parça olarak satılır. Yatağa serilen çarşaf, yastık kılıfları ve nevresimler. Kullandığımız kumaşın türü rahat bir uykuya dalmamıza yardımcı olur. Kumaş içeriğinin penye veya ipekli saten olması sayesinde keyifli bir uyku yaşayabiliriz. Naylon veya sade saten kumaşlar hem kaydırma hem de terletme yapacağından tercih edilmemelidir.

Renk  Tercihleri

Ev tekstili ürünlerinin en önemli parçalarından biri olan nevresim takımlarında kullanacağımız renk ve desenlerde huzurlu  ve modumuza göre bir ortam sağlamamıza yardımcı olur. Çocuklar ve gençler için özel satılan süper kahraman, çizgi film öğeleri veya oyuncak desenleri içeren örtüler yatağa girmeyi zevkli bir hale getirebilir. Ayrıca anne babadan ayrı yatmak istemeyen çocuklar kendi yataklarına sevdikleri kahramanların nevresimleri vesilesi ile alıştırılabilir.
Kendi yataklarınız için ise tek renk renkler tercih etmek sakinliğini istediğinizi ifade eder. Özellikle mavi ve yeşil gibi renk tonları sabah uyandığınızda kendinizi daha dinç hissetmenizi sağlayabilir. Sarı enerjiyi, pembe neşeyi yeşil ve mavi ise huzuru temsil eder. Kırmızının temsil ettiği duygu ise oldukça bilindiktir.

Desen Tercihleri

Farklı farklı desenlerle birer sanat eserine benzemekte olan nevresim takımları arasında seçim yapmak gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Beğenilerinizin yanında odanızın büyüklüğünü ve dolaplarınızın rengini de düşünerek alışveriş yapmanız odanızın genel görüntüsünü güzelleştirecektir. Özellikle küçük yatak odalarına sahip olanlar daha açık renkli tercihler yaparak odalarının geniş görünmesini sağlayabilirler. Koyu renk dolaplarınız varsa bu renklerle zıt (kontrast) renkler seçmeniz odanıza boyut kazandıracaktır. Çok karışık desenler göz yorucu olabilir. Bu nedenle sadelik son yılların modası olduğu gibi sizin de evinizin tercihi olabilir.

Bu yazı; sinay.com.tr‘deki görsellerden ve yazılardan derlenerek hazırlanmıştır.

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap