Kolay Saç Bakımı Maske Tarifleri
Tanıtım

Kolay Saç Bakımı Maske Tarifleri

sac-bakimi-nasil-yapilir

Saç kadınların en çok önem verdikleri şeydir. Saç bakımı da saç için oldukça önemlidir. Bazen saç bakımı için profesyonel destek alacak zamanı bulamayız. Bunun yerine evde yapacağınız saç bakımı da saçlarınızda oldukça güzel etkiler yaratacaktır.

Evde yapacağınız doğal saç bakım maskesi ile saçlarınızı canlandırabilirsiniz ve daha parlak bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Çok fazla malzemeye ya da kozmetiğe ihtiyacınız olmadan yapacağınız bu maskeler ile saçlarınıza çok doğal bir şekilde bakım yapmış olacaksınız. Genelde saç bakım maskeleri içerisinde kullanılan malzemeler yumurta, zeytin yağ, bal gibi evdeki malzemeleri kullanabilirsiniz. Her şeyden önemlisi saçlarınız donuk görünüyorsa ya da kırılarak dökülüyorsa mutlaka saçlarınızın diplerinin temiz olmasına çok özen gösterin. Saç dibi temiz olmayan saçlarda saçlar daha mat ve donuk görünür ve hacimsiz bir saça sahip olursunuz.

Evde Basit Saç Maskesi Uygulamaları

Saçlarınız için evde yapabileceğiniz birçok kolay saç bakımı bulunmaktadır. Öncelikle haftada bir veya iki kere saç durulama suyunuzun içerisine sirke karıştırmalısınız. Sirkeli su saçlarınızın dibindeki kalıntıları temizleyecek ve saç diplerinizin gözeneklerini açacaktır. Biraz koku olsa da sorun olmaz çünkü kurudukça bu kokuda geçecektir. Sirkeli su aynı zamanda saçlarınızın daha da güzel bir şekilde parlamasını sağlayacak ve saçlarınızın hacim kazanmasına yardımcı olacaktır.

Sirkeli suyu bayanlar genelde saç diplerinin arındırılmasına kullanmaktadırlar. Yumurta ve bal karışımı da saçlarınız için güzel bir saç bakım maskesi olacaktır. Bal sert olan saçları yumuşatmak için güzel bir seçimdir. Bir yemek kaşığı bal ile bir veya iki kaşık zeytin yağ ile karıştırdığınızda yapacağınız maske ile saçlarınızın kuruluğunu giderebilir ve yumuşak bir dokunuş kazandırabilirsiniz. Saçlarınız için yapacağınız en büyük bakım aslında saçlarınızı çok sık bir şekilde yıkamamak olmalı. Ara sıra saçlarınızı yağlanmaya bırakın. Çok sık yıkanan saçlar bir süre sonra cansız ve bakımsız görünmeye başlayacaktır.

maski-dlya-volos-na-noch1

Badem Yağını Saçlarınıza Uygulayın

Badem yağı saç için oldukça güzel bir bakım ürünüdür. Bu bakım ürünü sayesinde saçlarınıza inanılmaz bir parlaklık kazandıracak ve kısa olan saçlarınızı çok çabuk uzatacaksınız. Badem yağı maskesini zeytin yağ ile birlikte de kullanabilirsiniz. Kuru olan saçlarınız bu maske ile nemlenecek ve güzel bir bakım kazanacaktır. Badem yağını çok hafif ısıtarak saçlarınıza uygulayın ve otuz dakika kadar bekletin sonrasında da yumuşak bir şekilde şampuan ile yıkayın. Saçlarınıza güzel bir maske uygulamış olacaksınız.

Sonrasında saçlarınızda muhteşem bir parıldama ve ışık oluşacaktır. Saç bakım uzmanlarının bir başka önerisi de kesinlikle saçlarınızı makine ile kurutmamanız yönündedir. Bırakın banyodan sonra doğal bir şekilde kurusun. O zaman saçlarınızın nemi içeride kalacak ve kurumaya neden olmayacaktır. Saçlarınıza yapacağınız bu tarz maskelerle ve dikkat edeceğiniz püf noktalarla son derece bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Her şey sizin yaptığınız bakımlara bağlı.

Kaynak: https://www.sonsacmodelleri.com/sac-bakimi

 

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap