iOS Cihazları Çalışmaz Hale Getiren Hata | Burak Karataşoğlu
Teknoloji

iOS Cihazları Çalışmaz Hale Getiren Hata

iphone-date-bug3

iOS işletim sistemi kullanıcıları iPhone, iPad ve iPod’da çok büyük bir hatayı buldu. Bu hata cihazınızı kullanılmaz hale getiriyor.

Hiç iPhone’unuzu 1 Ocak 1970 tarihine almayı denediniz mi? Denemeyin zaten çünkü bu işlemi yaptığınızda cihazınız kullanılmaz hale gelecektir. iPhone 5S, iPad Mini 3, iPad Air ve üzeri sürümlerde yaşanan bu hata bir çok kullanıcıyı zor durumda bırakmış. Eee kardeşim zaten cihazın otomatik olarak saat tarih ayarlıyor senin zorun ne 1 Ocak 1970‘e tarih ayarlıyorsun aklından zorun mu var? Diye sorarlar adama. Soru biraz uzun oldu ama olsun çok sinirlendim.

Amerikalı bir vatandaş doğru durmamış cihazını 1 Ocak 1970 tarihine çekmiş. Sonra ne mi olmuş? Cihazı kapatıp açtığında karşısına gelen apple logosundan öteye gidememiş. Evet duyduğunuz gibi cihazınızı 1 Ocak 1970 tarihine çekerseniz, cihazınızı açtığınızda apple logosu ekrandan gitmeyecektir. Apple yöneticileri bu duruma bir cevap bulamazken Amerikalı vatandaşa yeni bir cihaz vermek zorunda kalmışlar.

Cihaza iTunes üzerinden de hiçbir şekilde müdahale edilemiyor. Şimdiden uyarıyorum denemeyin. Sonra yorumlarda ben denedim açılmıyor şimdi ne yapacağım yazılarıyla karşılaşmak istemiyorum. Bu arada cihazınızın garantisi bitmediyse ve cihazınızda çizikler bulunuyor apple bu cihazı değiştirmiyorsa bu yönteme başvurabilirsiniz. Bu olayı bir bug olarak da kullanmak mümkün.

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap