Google'a Mektupla Soru Sordular! | Burak Karataşoğlu
Sosyal Medya

Google’a Mektupla Soru Sordular!

googlemektup

Google’a Mektupla Soru Soran Baba ve Oğul

Tatil yapmak için Almanya’ya giden baba ve oğul, internetleri olmadığı için “Deichhörnchen” kelimesinin anlamını bir türlü bulamadılar. Baba ve oğul çareyi Google’a mektup yazmakta buldular. İlginç bir şekilde Google Hamburg ofisine bir mektup gönderdiler. Mektupta  kelimesinin anlamını sordular.

Baba ve oğulun Google’a gönderdiği mektup;

googlea-mektup

Merhaba Google,

Üzülerek söylüyoruz ki bulunduğumuz yerde internet bağlantısı yok ve biz de oldukça zor bir durumdayız. Şu an bir yaz kampındayız ve bir kelimenin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyoruz. “Deichhörnchen” hakkında her şeyi öğrenmek istiyoruz. Ne olduğunu, nerede yaşadığını ve ne yediğini yani ne varsa öğrenmek istiyoruz.
Mektup yazdık ama bildiğimiz kadarıyla siz reklamlardan kazanıyorsunuz. Lütfen mektup içerisinde reklamlarınızı da ekleyin.
Teşekkürler.

Google’a ulaşan mektubun ardından Google çalışanları, bu duruma duyarsız kalmadı ve 7 gün içerisinde mektuba cevap yazıyorlar. Google’ın gönderdiği mektup ise gerçekten görülmeye değer.

Google, Mektubunda;

googleın cevabı

Sevgili Timm ve Michael,
Araştırmaya ve öğrenmeye merakınız için çok teşekkürler. Bunu mu demek istediniz? (Eichhörnchen) Sincap.
Vikipedia: Yaşam alanı yetersizliği sebebiyle nesli tükenmiş olan bir kara sincabıdır.
Reklamlar: Eğer bir sorunuz olursa Google’a sorun. Tercihen internet üzerinden…
Umarız yaz kampınız eğlenceli geçiriyordur.
Google Çevrimdışı Takımı (henüz beta versiyon )

Bu mektupla Google‘ın ne kadar kaliteli bir şirket olduğunu bir kez daha gördük. Hayatımızın her alanında yanında olan Google, çevrimdışıyken de yanımızda. Teşekkürler Google.

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap