Facebook'ta Yeni Beğeni (Like) Butonu | Burak Karataşoğlu
Sosyal Medya

Facebook’ta Yeni Beğeni ( Like) Butonu

facebook-like

Facebook’un bir süredir denediği ‘Facebook Reactions’ emoji’leri 24 Şubat 2016 itibariyle tüm kullanıcılara sunuldu. Bundan sonra sadece beğen butonu değil bir çok emoji’yi de kullanabileceğiz.

Facebook‘un kullanmış olduğu beğen butonunun eksik kaldığı bir gerçekti. Facebook bu eksiğini gidermiş oldu. Facebook ekibi de bu durumun farkına vardı ki Reactions uygulamasını bugün itibariyle kullanıcılarına sundu.

Artık Facebook’ta beğen butonu dışında, kızgın surat, kalp, gülme, şaşırma ve üzüntü emojileri de olacak.

reactions

Facebook, bu uygulamayı ilk olarak geçtiğimiz aylarda İrlanda ve İspanya‘da denemeye başlamıştı. Facebook yetkilileri yaptıkları açıklamada emojilerin özenle seçildiğini ve bu konuda sosyologlardan yardım alındığını belirttiler.

Facebook, yeni emojilerle birlikte, kullanıcıların beğen işlevini uygun olmayan durumlarda kullanmasını da engellemiş olacak. Örneğin moralinizin bozuk olduğunu facebook‘ta paylaşıyorsunuz ve bunun üzerine takipçilerinizden, arkadaşlarınızdan beğeni geliyor. Oldukça saçma değil mi? Artık yeni uygulamayla birlikte bu tür durumlarda uygun emojiyi seçebileceksiniz.

Facbook Reactions (Facebook Reaksiyonları) Yeni Beğeni Tuşu Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınızdan kullanmak için beğeni tuşunun üstüne gelip beklemeniz yeterli diğer emojiler karşınıza çıkacaktır.

Mobil kullanıcıları ise beğen tuşunun üstüne basılı tutarak diğer emojileri görebilecekler.

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap