Facebook'ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır? | Burak Karataşoğlu
Sosyal Medya

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

facebook

Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere facebook’ta canlı yayın yapmayı anlatacağım. Bildiğimiz gibi Twitter çıkarmış olduğu Periscope uygulamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. İlk önce iOS cihazlara gelen uygulama sonrasında Android cihazlara gelerek büyük bir kitleye ulaşmıştı.

Facebook yeniliklerine bir yenisini daha ekleyerek Facebook Canlı Yayın uygulamasını kullanıcılarına sundu. Twitter‘in Periscope uygulamasına bir hamle yapmış oldu.

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım!

Öncelikle iOS işletim sistemli cihaz kullanıcıları, Facebook uygulamamızı açıyoruz. Durum güncelleme butonuna tıklıyoruz. Karşımıza Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneği çıkacaktır. Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” butonuna tıklıyoruz. Karşımıza bir tanıtım yazısı çıkacak “Devam” diyoruz. Son olarak “Canlı videonu açıkla..” yazan bölüme yayınınızı ismini yazıyorsunuz. Canlı yayına başlayabilirsiniz. “Facebook Canlı Yayın Android’e ne zaman gelecek?” Sorusu ise henüz cevapsız.

facebook-canli

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap