Buzdolabı Arızalarının Önüne Geçmek İçin Basit Öneriler
Tanıtım

Buzdolabı Arızalarının Önüne Geçmek İçin Basit Öneriler


Buzdolapları yaşamlarımız içerisinde vazgeçilmez bir role sahiptir. Gündelik yaşamımızı idame ettirebilmemizi sağlayan en önemli kullanım araçlarıyla ilgili bir liste yapıldığında, buzdolapları bu liste içerisinde mutlaka yer alacak bir beyaz eşyadır.

Çağımızın son derece gelişmiş teknolojisi ve sürekli olarak artmaya devam eden teknik birikimi sayesinde, üretilen yeni nesil kullanım eşyaları arasında beyaz eşyalar, gündelik yaşamımıza en fazla yansıyan, yaşam standartlarımızı teknolojinin yeni keşifleriyle en fazla etkileyen unsurla beyaz eşyalar olarak öne çıkar.

Sahip oldukları ileri teknoloji, kullanım koşullarına dayanıklılığı, kullanım amacına göre uygun teknik özellikleriyle beyaz eşyalar, sürekli olarak yaşam standartlarımızı yükseltmeye devam ediyorlar.

Arçelik dünyanın en önemli beyaz eşya teknolojileri ve ürünleri geliştiricisi markalarından biridir. Sürekli daha yeni nesil özelliklere sahip olan beyaz eşya ürünleriyle tüketicilerin karşısına çıkan Arçelik, dünya genelinde yaşam standartlarına yeni katkılar sağlamaya devam ediyor.

Tüm üretim özelliklerine rağmen, çeşitli sebeplerle sorunlar oluşturabilen beyaz eşyaların, bu olumsuz duruma hızlı ve nitelikli olarak müdahale edilmesi amacıyla Arçelik, dünya genelinde yaygın ve geniş bir teknik servis ağınız, satış sonrası hizmetler kapsamında tüketicilerine sunar. Bu hizmetlerin sunulması aşamasında uzun yıllardır hizmet sunmakta olan Dudullu Arçelik Servisi, en sık karşılaşılan arızaların, kullanım ve kurulum hatalarıyla birlikte, su ve elektrik şebekelerinde yaşanan çeşitli sorunlardan kaynaklandığını belirlemiş durumdadır.

Buzdolaplarının oluşan arızalarının nedenleri arasında en sık karşılaşılan sebep, buzdolaplarının kurulumları ve kullanımları ile ilgili yapılmış hatalar olarak tespit edilmiştir. Ataşehir Arçelik Servisi çağrı merkezine ulaşan hizmet taleplerinin çözümlenmesi sırasında, arızaların oluşma nedenleriyle ilgili yapılan çalışmalar, buzdolaplarının hatalı konumlandırılmalarının, arıza oluşturma olasılıklarını arttırdığı tespit edilmiştir.

Buzdolaplarının güneş, kalorifer ve ocak gibi ısı kaynaklarına uzak bir şekilde konumlandırılması, cihazın dışarıdaki bu ısı kaynaklarının oluşturduğu olağandışı ısı nedeniyle daha yoğun bir şekilde çalışmasının önüne geçmek amacıyla gereklidir. Buzdolaplarının konumlandırıldığı alanın zemininin düz ve sert olması, zeminde halı ve benzeri bir örtücü bulunmaması, duvar, tezgah ve benzeri sert cisimlerle arasında en az 10 santimetrelik bir boşluğun bırakılması gereklidir.

Tüm buzdolapları modelleri tüketiciler tarafından alındığında, cihazla birlikte verilen kullanma kılavuzunda, cihazın nasıl kurulması gerektiği, kullanma koşulları ve şekilleri ile birlikte, temizleme detaylarına kadar ayrıntılı bilgiler de tüketicilere sunulur.
Kullanma kılavuzundaki bilgilere uyulması buzdolaplarının verimli ve uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilmesi için önemli ve zorunlu gerekliliklerdir.

Buzdolabın bağlı olduğu elektrik şebekesinin, standart şebeke özellikleri taşıması, topraklı olması ve elektronik cihazlar için gerekli amper değerlerine sahip olması da bir diğer zorunluluktur. Elektrik şebekesindeki yanlışlıklardan kaynaklı olarak, cihazın arıza oluşturma olasılığı arttığı gibi, fazla ısınmadan kaynaklı olarak yangın ve elektrik çarpması gibi yaşamsal risklerde ortaya çıkar.

Buzdolabınızın kurulum koşullarıyla ilgili şüpheleriniz varsa, en kısa süreler içerisinde Maltepe Arçelik Servisi teknik servis personellerinden gerekli yardım talebinde bulunmanızı öneririz.

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap