Android Cihazları Bilgisayardan Kontrol Etme | Burak Karataşoğlu
Mobil Uygulamalar

Android Cihazları Bilgisayardan Kontrol Etme

airdroid_kurma

Android telefon ve tabletleri bilgisayardan nasıl kontrol ederiz? Android cihazlarınızı bilgisayarınız üzerinden kontrol etmek artık çok basit.

Airdroid adlı uygulama ile telefon ve tabletlerinizi bilgisayarınız üzerinden rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Airdroid ücretsiz bir uygulama olup bilgisayarınızdan telefonunuza ve tabletinize müdahale etmenizi sağlar. Airdroid ile video aktarımı, dosya aktarımı, dosya yönetimi ve mesaj yönetimi gibi bir çok işinizi bilgisayar üzerinden halledebilirsiniz.

Telefonumu Bilgisayardan Nasıl Kontrol Ederim?

Öncelikle Airdroid uygulamasını Google Play Store üzerinden telefonunuza veya tabletinize indiriyoruz. Daha sonra bilgisayarımızdan web.airdroid.com adresine giriyoruz.

Sıradaki işlem esnasında Android cihazımız ile bilgisayarımız aynı ağa bağlı olmak zorunda. Şimdi telefonumuzdan uygulamaya giriş yapalım.

Üyeliği tamamladıktan sonra karşımıza çıkacak olan “QR kodu” yazan alana tıklıyoruz. Şimdi telefonunuzun kamerası açılmış olmalı.

Bilgisayarınızdan açmış olduğunuz airdroid sitesinin ortasında “QR kodunu tarayınız” yazan bölümdeki QR koduna kameranızı tutun. Bilgisayarınız ve android cihazınız artık birbirine bağlandı.

AirDroid-Android-on-Computer-screenshot-1

 

Bu Konuyu Paylaş:

Yazar Hakkında

Burak Karatasoglu

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni, Eğitim Bilimleri Master Öğrencisi, Sosyal Medya Okuryazarlığı Eğitmeni, Oymakbaşı İzci Lideri

Yorum Yap